Dotacje dla przedsiębiorców w śląskim
31 sierpnia 2023Wyniki oceny wniosków o dofinansowanie – Kredyt technologiczny FENG
10 października 2023Projekty dotyczące cyfryzacji są bardzo istotne z punktu widzenia praktycznie każdej firmy. Transformacja cyfrowa to wykorzystanie technologii w celu przekształcenia procesów analogowych w cyfrowe. Taka transformacja prowadzi do poprawy obsługi klienta, łańcucha dostaw, zarządzania kwestiami związanymi z interesariuszami i ogólnych procesów biznesowych. Aby w pełni wykorzystać technologie cyfrowe, należy przygotować się na pełną transformację swojej firmy.
Planowany w IV kwartale 2023 r. konkurs skierowany jest do polskich przedsiębiorców z sektora przemysłu, produkcji i usług na rzecz przemysłu, którzy chcą podnieść poziom dojrzałości cyfrowej swoich przedsiębiorstw poprzez udany proces transformacji cyfrowej. Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa w Polsce mają szansę skorzystać z szerokiej oferty projektu, dostosowanej do ich specyficznych potrzeb i celów biznesowych.
Czym tak naprawdę jest transformacja cyfrowa?
Proces transformacji cyfrowej wygląda inaczej dla każdej firmy, dlatego trudno się skupić na jednej definicji, która będzie dotyczyć wszystkich tak samo. Jednak ogólnie rzecz biorąc, transformację cyfrową definiuje się jako integrację technologii i rozwiązań cyfrowych z każdym obszarem działalności, co powoduje zasadnicze zmiany w sposobie działania firmy.
Dlaczego jest koniecznością?
Transformacja cyfrowa jest kluczowym elementem współczesnego biznesu. Z jakiego powodu się tak dzieje? Okazuje się, że zmiany z powodu digitalizacji czasochłonnych procesów przynoszą firmom szereg korzyści, a tym samym pozwalają wyprzedzić konkurencję i oszczędzić koszty.
Jakie są korzyści transformacji cyfrowej?
- Prawidłowy przepływ informacji
Użytkownicy widzą dane generowane w czasie rzeczywistym i dostosowują zaawansowane algorytmy analityczne, by w danej chwili podejmować optymalne decyzje.
- Większa wydajność i produktywność
Narzędzia cyfrowe mogą zautomatyzować wiele ręcznych i powtarzalnych zadań, takich jak wprowadzanie danych, fakturowanie czy zarządzanie zapasami, a to przyczyni się do skrócenia czasu tych czynności.
- Wyższa jakość obsługi klienta
Spersonalizowane plany serwisowe i dostęp do aktualnych danych mogą pomóc spełnić stale zmieniające się oczekiwania klientów.
- Udoskonalona analityka danych
Gromadząc i analizując dane o swoich działaniach, klientach i rynkach, firmy mogą uzyskać cenny wgląd w trendy, wzorce i możliwości, które nie sposób wykryć na własną rękę.
- Redukcja kosztów
Dzięki automatyzacji czynności wykonywanych ręcznie, ograniczeniu wciąż „papierowych” procesów i usprawnieniu workflow, firmy mogą zaoszczędzić czas i zmniejszyć liczbę błędów. Może to prowadzić do oszczędności i zwiększenia wydajności.
Jakie obszary transformacji cyfrowej będą wspierane w ramach planowanego naboru?
- Automatyzacja procesów i analityka biznesowa
- Cyfrowa sprzedaż i kontakt z klientem
- Wykorzystanie rozwiązań chmurowych
- Wykorzystanie sztucznej inteligencji i uczenie maszynowe
- Cyberbezpieczeństwo
- Zarządzanie zasobami przedsiębiorstwa z wykorzystaniem rozwiązań informatycznych
Przedsiębiorstwa będą mogły się ubiegać o dofinansowanie od 200 000 PLN do 900 000 PLN.
Zastanawiasz się, jak zwiększyć efektywność i konkurencyjność Twojego biznesu w cyfrowym świecie? Jeśli tak, to warto na pewno postawić na nowoczesne rozwiązania informatyczne i startować o dotację.
W celu zapoznania się z bardziej szczegółowymi informacjami zapraszamy do kontaktu z naszymi Specjalistami.